30.01.2018

ЗАЧИСТКА МЕТАЛУ ПІД ХОЛОДНУ ОЦИНКОВКУ ТА ПРАВИЛА НАНЕСЕННЯ РІДКОГО ЦИНКУ

Ми вже писали про 5-ти способах визначити справжній рідкий цинк, а в цьому матеріалі поговоримо про етапи підготовки поверхні та методи нанесення Системи Холодного Цинкування.

Підготовка поверхні

Перед нанесенням протекторного ґрунта, поверхню необхідно відчистити від слідів іржі, попереднього шару фарби та інших забруднень. Метод підготовки поверхні залежить від типу металу, з якого виготовлено виріб, та ступеня його забруднення. Найбільшою популярністю користуються три методи очищення металу під холодний цинк:

РУЧНИЙ МЕТОД ВІДЧИСТКИ здійснюється шляхом використання наждаку, ручних щіток по металу, скребків, шпателів, абразивних шкурок. Такой метод є лише допоміжним, оскільки впоратись він може лише із забрудненнями, що легко видаляються.

Холодный Цинк

МЕХАНІЧНИЙ МЕТОД здійснюється шляхом застосування механізованих ручних інструментів: машин та дисків для зачистки абразивними шкурками, обертових дротяних щіток, шліфувальних кругів та інших інструментів. Один з недоліків даного методу – інструмент може дістати не до всіх ділянок конструкції. Тому важкодоступні місця доведеться зачищати вручну.

Холодный Цинк

ПІСКОСТРУМЕНЕВА ОЧИСТКА здійснюється шляхом використання піскоструменевого апарату високого тиску. Саме цей метод ми рекомендуємо нашим клієнтам, оскільки він професійно видаляє сліди корозії, битуму, мазути, різноманітних шарів нагару, окалини, лаків та фарб, а також інші забруднення. Слідує враховувати той факт, що очищений метал необхідно “закрити” не пізніше, ніж через декілька годин. В іншому випадку, його пори заб’ються пилом, і адгезія цинку до металу незначно, але погіршиться. Але найголовніше, що при піскоструменевому очищенні відбувається активація металу і процеси корозії йдуть із значно більшою швидкістю.

 Холодний цинк наноситься будь-яким зручним способом

– пневматичним і безповітряним розпиленням;

– пензлем, валиком;

– зануренням, наливом.

Помилки при нанесенні

Грубою помилкою є нанесення холодного цинку на не підготовлену поверхню. Наносячи шар на старий, іржавий метал, мінімізується адгезія холодного цинку до поверхні. Тому фінішне покриття може або “відлетіти”, або іржа з’явиться швидше гарантійних зобов’язань виробника. Якщо якісна очистка неможлива, необхідно використовувати більш стійкі покриття.

Друга і третя помилки – наносити менше шарів цинку, чим потрібно за міжнародним стандартот захисту металоконструкцій від корозії (ISO 12944), аргументуючи економією коштів.  Система холодного цинкування повинна бути нанесена рівномірно в декілька шарів.

У кожної кліматичної зони є своя ступінь корозійної активності атмосфери.  Всього їх п’ять – C1, C2, С3, C4, C5I, C5M.

Металоконструкції в морській зоні (С5) іржавіють набагато швидше, ніж подібні вироби в сільських районах із слабим забрудненням (С1). Цей процес обумовлений високим вмістом солей в атмосфері. Тому металевий виріб в зоні С5 потребує більш сильного захисту і повинен покриватися більшиою кількістю шарів протекторних матеріалів. Загальна товщина лакофарбового покриття повинна складати не меньше 360 мікрон (5-7 шарів покриття). Якщо зекономити на матеріалі і не набрати цю товщину, покриття не буде володіти антикорозійними властивостями. Немає потрібної товщини в мікронах – метал окислиться. Метал окислиться – гроші витрачені марно. Гроші витрачені марно – чи потрібна така економія?

Не варто також забувати, що холодний цинк – це ґрунт, і, як всі ґрунти, він повинен зверху закриватися іншими захисними матеріалами, наприклад, фарбою чи лаком. Тільки в комплексному захисті і полягає здатність антикорозійного ґрунта боротися з іржею.

Фінішні роботи з цинком

Під час нанесення, композицію варто періодично вимішувати, щоб цинковий порошок не осідав. Якщо стоїть задача наносити рідкий цинк в декілька етапів, кожен новий шар рекомендуємо наносити після висихання попереднього «на відлипання». Висихають проґрунтовані конструкції природним чином. Щоб швидко очистити обладнання, необхідно використовувати розчинники четвертої групи.

Висновок

Як показує практика, 50 % стійкості покриття залежить від якості виконаних підготовчих робіт, а також грамотному дотриманню інструкцій по нанесенню. Тому не варто нехтувати рекомендаціями виробників, тоді іржа не буде загрозою для будь’якої металоконструкції.

Перейти до товару

Сервис обратного звонка RedConnect