30.01.2018

5 СПОСОБІВ ВИЗНАЧИТИ СПРАВЖНІЙ ХОЛОДНИЙ ЦИНК

Холодный цинкДля початку, давайте коротко розберемо, що таке система «холодного цинкування» і навіщо вона потрібна.

При довгій експлуатації металевих конструкцій, неправильному фарбуванні або пошкоджені захисного шару лакофарбового покриття, на поверхні металу утворюється іржа, яка руйнує метал зсередини. Для того, щоб метал прослужив довше, його захищають спеціалізованими антикорозійними ґрунтами. Один з таких – холодний цинк.

Система Холодного Цинкування – рідкий ґрунт, який повинен містити порошок цинку, а фінішне покриття повинно захищати метал від появи іржі. Згідно з незалежним науковим дослідженням, саме такий вид захисту металу є найбільш стійким до корозії, ніж існуючи системи. По-перше, він підвищує усі фізико-хімічні характеристики фінішного покриття. По-друге, цинк накопичується в порах металу, тим самим «самозаліковує» незначні пошкодження.

Що впливає на якість холодного цинку

На сьогоднішній день знайти справжній рідкий цинк досить важко. Незважаючи на широкий спектр виробників, якість продукції не завжди відповідає нормам і вимогам міжнародних стандартів антикорозійних ґрунтів.

В основному, виробники грішать на заміні цинку більш дешевим аналогом – алюмінієвою пудрою (серебрянкою). Логіка проста: ідентичний колір і консистенція (на перший погляд), але собівартість в рази меньша. Таким чином виробник економить на сировині, заробляє більше на продажах, але продукція вже не володіє заявленими антикорозійними властивостями.

Порошок Алюминия

Порошок алюмінію (Al)

Цинковый Порошок

Порошок цинку (Zn)

 

Як же купити холодний цинк і не помилитися у своєму виборі

  1. Зверніть увагу на ціну

Справжній холодний цинк апріорі не може коштувати дешево! Ціна напряму залежить від вартості порошку цинку. Якщо ви бачите ціну нижче 350 грн/кг (ціна вказана за серпень 2017 року) – вам варто замислитись про якість матеріалу.  

  1. В складі повинен бути саме цинк (Zn), а не алюміній (Al) чи інші наповнювачі.

Як би це дивно не звучало, але вам необхідно уважно прочитати склад «цинку», перш, ніж його брати. Деякі виробники вказують на етикетці, що в складі міститься алюмінієва пудра. Таке покриття не буде володіти обіцяними високо електрохімічними властивостями, адже алюмінію вони не властиві.

  1. Справжній цинк повинен прострілювати зварювальну дугу

Якщо виробник вказав на етикетці цинк, але ви все ж маєте сумніви щодо якості, вам допоможе зварювальний апарат. Якщо проґрунтована поверхня прострілює зварювальну дугу і деталі можна зварити – ви купили справжній цинк! 

  1. Справжній цинк випадає в осад.

Ця властивість притаманна цинку через те, що він важче за загальну масу матеріалу. Тому виробники часто рекомендують ретельно перемішувати цинк,  перед нанесенням. До речі, алюміній навпаки піднімається на поверхню і утворює легку плівку.

  1. Справжній цинк завжди однорідний

Якщо матеріал містить вкраплення – значить присутні домішки…

Замість висновку

Варто також сказати, що покупка холодного цинку – це лише половина успіху. Дуже важливо якісно підготувати поверхню, і правильно нанести матеріал. Про це можна прочитати тут.

Якщо ви будете дотримуватись всіх рекомендацій, ваші металеві вироби отримають справжній, довготривалий захист від корозії

Перейти до товару

Сервис обратного звонка RedConnect